Job Creator de Conținut Social Media pasionat din cluj sau alba

Specificații
Numele companiei
SuntTurist.ro
Tip job
full time

Suntem în căutarea unui creator de conținut talentat și cu experiență pentru a se alătura echipei Suntturist . Suntturist este o platformă dedicată promovării turismului rural prin conținut foto-video captivant, care pune în valoare producătorii locali, pensiunile, cabanele, activitățile și atracțiile turistice din zonele rurale. Anunt Valabil pentru persoanele din judetul cluj si alba

Responsabilități:

- Crearea de conținut interactiv și atractiv pentru platformele social media, cu focus pe promovarea turismului rural.

- Realizarea de materiale foto și video care să evidențieze autenticitatea și frumusețea locurilor și tradițiilor promovate de Suntturist.

- Colaborarea cu producători locali, pensiuni, cabane și organizatori de activități pentru a crea povești vizuale convingătoare.

- Dezvoltarea și implementarea de strategii de promovare pentru a atrage și a convinge audiența să aleagă serviciile promovate.

Cerințe:

- Experiență dovedită în crearea de conținut pentru social media.

- Abilități excelente de comunicare și creativitate.

- Abilități în promovarea și vânzarea serviciilor prin conținut digital.

- Portofoliu activ cu minim 2 canale sociale din următoarele: Facebook, Instagram, TikTok, YouTube.

Dacă ești pasionat ă de turismul rural și de crearea de conținut care inspiră, și ai abilități de a vinde prin storytelling vizual, te invităm să aplici și să te alături echipei noastre!Ne poti contactat direct telefonic sau pe whatsapp

Ați atins limita de mesaje permise.