Trimite

ICPE SA angajează tehnician montator

Specificații
Numele companiei
ICPE SA
Tip job
full time
Descriere

Tehnician montator ICPE SA București
Descrierea jobului:
Executarea subansamblelor și a ansamblelor (aparate electrice de comutație și siguranțe fuzibile) conform instrucțiunilor primite, prin diferite procedee mecanice (polizare, găurire, cositorire, etc.)
Asigură preluarea informațiilor tehnice (verifică existența tuturor detaliilor, iar în cazul în care există neconformități, sesizează superiorul).
Pregătește lista de materiale și verifică stocurile existente;
Răspunde și respectă procedurile interne legate de utilizarea în condiții optime a dispozitivelor, a sculelor și aparatelor din dotare.
Profil candidat:
Absolvent liceu sau școală profesională în domeniu;
Cunoștințe și abilități specifice montării diferitor subansamble și ansamble;
Abilități în ceea ce reprezintă utilizarea diferitor scule și dispozitive, eventual diferite operații mecanice (polizare, găurire, cositorire);
Programează cu atenție activitățile, mod de lucru organizat;
Înțelegerea clară și respectarea măsurilor de siguranță la locul de muncă.
Beneficii:

Un loc de muncă stabil, ce încurajează performanța și asigură un mediu propice dezvoltării personale și profesionale;
Salariu motivant, în funcție de experiență și de activitatea desfășurată;
Tichete de masă;
Prime de sărbători;
Ajutor pentru evenimente deosebite;
Program de lucru: de luni până joi între orele 7:30-16:00 și vineri între 7:30-13:30;
Până la 26 de zile de concediu anual, în funcție de vechime;
Contract de muncă pe perioadă nedeterminată, echipament de protecție și scule de lucru complete.

Descrierea companiei:
ICPE SA este o companie românească cu o vechime de peste 70 de ani cu o structură complexă, acoperind o gamă largă de inovații, concepte noi, în domeniul ingineriei electrice. Activitățile noastre principale sunt axate pe cercetare, dezvoltare, inginerie, fabricarea de produse și servicii inovatoare în domeniul aparatelor electrice de comutație și protecție și alte electrotehnologii.

Contact:
Dragoș Nicolescu

Nicolescu Dragos

Ați atins limita de mesaje permise.