Cursuri de Limba Engleză

Valabil din 2/24/2026 7:21:30 PM
Specificații
Descriere
Cursuri pentru copii adolescenți:
Grădiniță Grupa Mare (5 ani), Cls. 0 și Cls. I: cursuri antrenante cu accent pe conversație și învățare cu ajutorul poveștilor, a cântecelor și a jocurilor
Începând cu Cls. a II-a: engleză generală și pregătire pt. examenele Cambridge (Young Learners Pre-A1 Starters, A1 Movers, A2 Flyers, A2 Key, B1 Preliminary, B2 First, C1 Advanced și C2 Proficiency)
Cursurile pentru tineri și adulti:
Engleză Generală pentru adulți: dezvoltarea abilității de comunicare în limba engleză în viața de zi cu zi (cu teme precum călătorii, copilăria, planurile de viitor, etc.)
Engleză Business pentru adulți: dezvoltarea abilității de comunicare în contextul locului de muncă (cu teme precum produse si servicii, departamente, etc.)

Tipuri de grupe și modalitate de participare:
Cursuri în grupe de maxim 9 cursanți:
activează abilităţile de vorbire într-o limbă străină, precum acurateţea şi fluenţa
sunt ideale pentru cursanţii care preferă interacțiunea grupului
oferă posibilităţi de comunicare nelimitate
Cursuri în grupe de maxim 4 cursanți:
cresc încrederea în utilizarea unei limbi străine într-un cadru restrâns
dezvoltă spiritul de cooperare și întrajutorare
creşte motivaţia pentru învăţarea unei limbi străine prin depăşirea continuă a limitelor
Cursuri individuale:
cursantul are ocazia să folosească în totalitate timpul alocat cursului
cursul este conceput funcţie de nevoile individuale de învăţare ale cursantului
puteți începe oricând

Locația și durata cursului:
Se respectă structura anului școlar: 5 intervale de cursuri- 36 săptămâni de cursuri dispuse în 10 luni
Se respectă vacanțele școlare și zilele libere nelucrătoare
Cursurile în sala de curs se desfășoară la sediul Asociației Customised English Brașov iar cele Online, pe Google Classroom, Zoom, Teams, etc.
Vârsta minimă de înscriere: 5 ani (Grădiniță Grupa Mare)
Durata unei ședințe de curs este de 90 de minute pentru copii începând cu cls. a II-a și adulți și de 60 de minute pentru copiii de Grădi, Cls. 0 și Cls. I

Evaluare și certificare:
Toți cursanții nou înscriși beneficiază de evaluare inițială gratuită (test de plasare pe nivel)
Toți cursanții care se pregătesc pentru examenele Cambridge beneficiază în Intervalul de cursuri 4, de o simulare de examen Cambridge gratuită
La sfârșitul Intervalului de cursuri 5, evaluarea se face prin Statement of Results, care se obține în urma participării la Examenul Cambridge sau prin eliberarea unui Raport individual de progres anual
Toți cursanții Customised English primesc la sfârșitul anului școlar un Certficat de absolvire a cursurilor

ID anunț: 18247499

Raportează

Anunțuri recomandate

Contactează vânzătorul
Pentru a reduce riscul mesajelor de tip spam, adresele de email nu sunt permise in mesagerie.
Caractere rămase: 3000
Adaugă fișier
? Fișiere acceptate: jpg, jpeg, png, doc, pdf, txt, xls, docx, xlsx, odt, heic, heif, cu o mărime maximă de 10Mb.