ID1097
Casa batraneasca locuibila dar necesita renovare, amplasata pe un teren in suprafata de 432mp pe strada Brestei fix la intersectia cu Pelendava.
Pozitionare excelenta, pretabilitate de exploatare a terenului foarte mare datorita traficului pietonal si auto intens, avand vizibilitate maxima pentru un eventual sediu afacere.
Toate utilitatile disponibile, apa, curent, gaze, canalizare, internet.
Se doreste vanzare.
ID1103
De vanzare teren intravilan situat in Craiova, vizavi de Aeroport, in imediata apropiere de Metro.
Suprafata terenului este de 490 mp, deschidere de 16.73m la strada de 9m si beneficiaza de gaz si curent electric in fata terenului.
Terenul este imprejmuit si are vecini in toate partile, fiind situat intr-o zona rezidentiala in continua dezvoltare.
Terenul este pretabil pentru constructia unei case oferind toate conditiile necesare pentru investitie sau dezvoltare personala.
ID1099
Spatiu comercial sau de birouri de inchiriat situat in cartierul Brestei intr-o zona de case pe strada Spiru Haret.
Pe o raza mare nu exista spatii comerciale, magazine, cafenele sau alte activitati comerciale, ca atare are pretabilitate mare pentru diverse activitati, horeca sau altele.
Spatiul este la parter si vitrina foarte mare la strada perfect orice tip de afacere sau birouri.
ID1105
Spatiu comercial situat excelent pe strada Brestei fix pe principala, acesta este compus din doua incaperi generoase in suprafata de 100mp cu 3 grupuri sanitare pentru clienti si angajati.
Spatiul este racordat la toate utilitatile, necesita sursa de incalzire. Posibilitatea extindere la demisol, suprafata generoasa si utila.
Pret spatiu parter 3000 lei.
Pret demisol 1500 lei.
Pretabilitate foarte mare pentru diverse activitati comerciale sau chiar si spatiu de birouri, vad excelent cu trafic intens.
ID1106
Disponibile ultimele 4 parcele de 500mp fiecare si o parcela de 1090mp spre vanzare.
Parcelele se afla in comuna Leamna De Jos langa Craiova. Zona plina de verdeata, foarte linistita aproape de Jiu.
Acces auto usor, apa si curent in fata terenului, vecini linistiti in zona.
Parcelele mici au deschidere de 14m si lungime 35mp, in pozele anuntului aveti si o schita cadastrala.
Posibilitate achizitie integrala sau in rate pe 1 sau 2 ani de zile in functie de necesitati.
ID1109
O oportunitate rara pentru o afacere la cheie.
Predare afacere cu tot cu firma, mai precis o cafenea mobila cu un design spectaculos – in forma de pahar urias de cafea – ideala pentru atragerea clientilor si crearea unui brand vizibil si memorabil.
Poate fi mutata si amplasata oriunde exista autorizatie – este complet mobila si usor de transportat.
Se pot servi: Cafea, Bauturi racoritoare. Inghetata si diverse alte produse similare.
- Design unicat, foarte atragator
- Mobilitate totala
- Se poate prelua imediat cu tot cu firma
ID1158
Se ofera spre vanzare o casa moderna P+1 , construita in anul 2017 pe un teren de 770 mp cu deschidere 12.52m in Ghercesti pe strada Primaverii.
Proprietatea are o suprafata totala de 215mp si utila de 175mp, ideala pentru o familie care isi doreste liniste si intimitate.
Fiind disponibil o mare parte din teren, se pot amenaja atat un foisor, cat si un loc de joaca pentru copii. De asemenea terenul are dubla deschidere astfel ca se si poate parcela de catre viitorul proprietar.
Casa are o buna compartimentare, dispunand astfel de 3 dormitoare frumos amenajate, din care un dormitor mare cu dressing, 2 bai finisate modern, o bucatarie spatioasa si mobilata modern, cat si o terasa potrivita pentru relaxare.
Imobilul are izolatie exterioara si totodata beneficiaza de centrala proprie, apa, canalizare (neracordata), fosa foarte mare, curent, gaze, asfalt, si se vinde complet mobilat si utilat.
ID1176
Dacă îți dorești o locuință unde confortul, designul și funcționalitatea se îmbină perfect, această casă situată în zona Consul este exact ce cauți.
Construită în 2020, cu o arhitectură modernă și atenție la detalii, proprietatea se remarcă atât prin calitatea construcției, cât și prin atmosfera caldă și primitoare pe care o oferă.
Casa are o suprafață construită de 260 mp și este structurată pe demisol locuibil, parter și etaj, cu scară interioară ce le conectează armonios.
La interior găsești 3 dormitoare spațioase, 3 băi, o bucătărie complet utilată, 2 livinguri generoase, o sală de forță și fitness, iar fiecare spațiu este bine gândit și pus în valoare de lumina naturală din abundență.
Mobilierul este realizat la comandă, cu ajutorul unui designer, iar finisajele și dotările sunt de cea mai înaltă calitate.
Exteriorul completează perfect această locuință: curtea de 530 mp este frumos amenajată, oferind un spațiu ideal pentru relaxare și distracție. Aici vei găsi o piscină privată, un foișor perfect pentru seri liniștite sau socializări cu prietenii, și un loc de joacă amenajat pentru copii, într-un cadru sigur și plăcut. Terasa și balconul adaugă un plus de intimitate și confort.
Casa beneficiază de toate utilitățile și este pregătită pentru un stil de viață eficient energetic, fiind dotată cu pompă de căldură Mitsubishi, panouri fotovoltaice de 10 kW, tâmplărie tripan și izolație exterioară performantă.
Se vinde complet mobilată și utilată, o locuință în care te poți muta imediat, fără griji sau investiții suplimentare.
Este alegerea ideală pentru o familie care își dorește un spațiu generos, modern și gata să devină acasă.
ID1159
Se vinde o proprietate deosebită situată în Gârlești, una dintre cele mai căutate zone rezidențiale din Craiova, ideală pentru o familie care caută liniște, spațiu și confort.
Casa a fost construită în 2015 și se află pe un teren foarte generos de 830 mp, cu o deschidere largă de 25 metri la strada privata de 6m care a fost betonată din inițiativă proprie.
Curtea este mare, oferind suficient loc pentru grădină, terasă, spațiu de joacă sau chiar o piscină.
Locuința are o suprafață desfășurată de 234 mp, cu 180 mp utili, fiind extrem de bine compartimentată și oferind tot spațiul de care ai nevoie.
La parter se află un living generos, luminos, o bucătărie închisă cu ieșire directă spre terasa din spate, o baie și un birou (care necesită finisaje – fără parchet sau gresie în acest moment). Tot la parter există trei puncte de acces în casă, ceea ce oferă flexibilitate în organizare.
Etajul este format din trei dormitoare, o baie spațioasă și un dressing, iar între parter și mansardă este placă de beton. Mansarda este înaltă, cu o înălțime de 1,60 m, ceea ce adaugă un plus de spațiu de depozitare sau posibilități de amenajare ulterioară.
Casa este construită din BCA, izolată cu polistiren de 10 cm, are acoperiș din tablă, tâmplărie Salamander și beneficiază de centrală pe gaz. În plus, este dotată cu sistem de supraveghere video, atât în curte, cât și în interior.
Se vinde exact așa cum se vede în poze, cu tot mobilierul si electroscanicele, iar locația, dimensiunile generoase și starea generală a proprietății o fac o alegere excelentă pentru cei care caută o casă gata de locuit, într-un cartier bun.
ID1173
Apartament cu 3 camere situat la parterul unui bloc cu 4 etaje in proximitatea McDonald's si Diicot, acesta este renovat, are termopane, usa de metal, partial mobilat, nelocuit, incalzire pe termoficare, suprafata 64mp, tip compartimentare semidecomandat.
Blocul este anvelopat pe exterior, are repartitoare pe calorifere, este construit in 1976, nu este locuit in prezent ca atare este disponibil imediat dupa efectuarea actelor de vanzare.
Blocul beneficiază de țeavă de gaze pe casa scării, deci se poate monta centrala termina.
Apartamentul se preda gol, nemobilat. Mobila este noua abia montata si se poate lasa contra cost pentru 4000 euro.
Toata documentatia pentru vanzare disponibila.
ID1166
Casa in suprafata de 151mp situata pe un teren de 492mp din acte si 379 din masuratori amplasat pe strada Brestei intersectie cu Craiovita, acesta are deschidere la doua strazi, pozitia fiind una extrem de buna.
Pretabilitate mare de exploatare, atat pentru locuinta cat si pentru spatiu comercial, posibilitate de mansardare pe toata suprafata imobilului.
Toate utilitatile disponibile, proprietar persoana fizica.
ID1201
Va propunem spre vânzare o casa P+1 spațioasă situată in zona Consul, la principala, foarte aproape de Rompetrol.
Imobilul are o suprafață totală de 176mp si utila de 167mp fiind situată pe un teren de 703mp casa fiind amplasată in spatele terenului, rămânând loc suficient in fata.
Casa este racordata la apa, curent si dispune de fosa septica.
Incalzirea se realizează pe centrala cu peleți gazele fiind la strada.
Compartimentarea casei este următoarea:
Parter: Living, bucatarie, dormitor, baie, camera tehnica.
Etaj: 2 dormitoare mari, 2 dormitoare mai mici, o baie si 3 balcoane
In plus avem si un pod util.
Un lucru eficient pentru aceasta casa sunt panourile solare montate cu o putere de 3,5kw.
De asemenea se accepta si schimburi cu apartamente etaj 1/2 si diferenta.
ID1199
Va propunem spre vânzare 9 parcele de teren situate pe strada Ficusului, zona Damila in spate la Vama.
Avem 9 parcele disponibile dintre care 7 parcele de 435mp, una de 422mp si una de 400mp având o deschidere de 23ml fiecare.
Strada este cedata la Primarie si este de 7m urmand ca strada Ficusului sa fie asfaltata.
Utilitati la care pot fi racordate terenurile sunt curent , apa , canalizare, proiectul pentru curent fiind deja depus si cu termen pentru aprilie 2026.
Terenul dispune si de certificat de urbanism, se poate construi P+1, POT 35% CUT 1.05.
ID1203
Va propunem spre vanzre o casa modera pe parter construită in anul 2025 situată in spatele magazinului Metro, intro zona foarte liniștită.
Casa are o suprafață totală de 214mp si utila de 180mp, fiind așezată pe un teren de 635mp terenul având o deschidere de 35m.
Casa beneficiază de finisaje premium, calitatea lor putând fi observata la fata locului.
Casa are placa de beton turnata, având si un mic pod util.
Dispunerea casei este in felul următor:
- Un living foarte spațios cu o bucătărie open space, un dormitor matrimonial cu baie proprie, 2 dormitoare separate plus încă o baie pe hol, camera tehnica si o baie de servici cu acces din curte.
Încălzirea se realizează prin pardoseala (TECE cu 2 distribuitori) cu doua centrale, una pe curent si una cu butelii GPL, putand alege pe care sa o folositi.
Geamuri și uși de la Qfort 7 stars, tripan, gri antracit iar ușile de la dormitoare Porta Doors tot gri antracit.
Înălțimea camerelor este de 3 metri la interior.
Casa este complet mobilata și utilata, mobila fiind făcută pe comanda.
Toată casa este făcută cu materiale de calitate si pe comanda.
Utilitati disponibile: curent, put forat, fosa septica.
Este in plan ca pe viitor sa ajungă si gazele pe strada plus sa asfalteze si strada
In curte regăsim si un foișor de 10mp cu beci ideal pentru a petrece tipul liber.
Pentru mai multe detalii si a vedea toate aspectele casei va așteptăm la vizionare
ID1206
Va propunem spre închiriat un apartament cu 2 camere decomandat situt in centru vizavi de Teatrul Național, deci o locatie exceptionala.
Apartamentul este situat la etajul 3 din 4 având o suprafață de 54mp.
Incalzirea se realizează pe termoficare.
Apartamentul este mobilat si utilat pregătit sa își primească viitori chiriași.
Zona este una foarte buna fiind foarte aproape ce centru si universitate.
Se dorește închirierea pe termen lung de către persoane serioase
ID1207
Va propunem spre vanzare un apartament cu 2 camere intr-una dintre cele mai bine conectate zone ale orasului – aproape de centru, pe Calea Bucuresti la Institut. La cativa pasi ai tot ce conteaza: transport in comun, scoli bune, farmacii, supermarketuri si tot ce ai nevoie pentru un trai confortabil, fara batai de cap.
Apartamentul este semidecomandat, spatios si luminos, cu vedere bilaterala, situat la etajul 2 din 4, intr-un bloc solid din 1962, perfect pentru un cuplu tanar sau o familie la inceput de drum.
Imobilul beneficiaza de o bucatarie utilata si mobilata complet, un living spatios si luminos separat printr un hol de dormitorul cu balcon propriu si baia moderna pentru o intimitate sporita.
Incalzirea se face prin termoficare.
ID1222
Teren de vanzare situat in zona Carcea mai precis pe strada Aeroportului cu intrare de langa Metro si sens catre Hanul Cu Ponei, terenul este situat fix pe strada principala cu deschidere 13.4ml.
Langa teren si vizavi exista case si constructii in curs, apa curent si gaze la casele respective.
Conform certificatului de urbanism amplasamentul este situat in zona multifunctionala locuinte, institutii si servicii publice compatibile cu zona de locuit, POT 40% CUT 1.80, retragere din axul strazii 10,5m pentru imprejmuire si 13.5m pentru constructie. Terenul se afla in zona de protectie OMV cu aviz favorabil de constructie.
ID1229
Va propunem spre vanzare un teren intravilan cu o suprafata de 800 m2 cu deschidere stradala de 17,82m situat in Bariera Valcii aproape de intersectie str. Maslinului cu Aleea 2 Drumul Cornesului.
Accesul pe teren se face de pe o alee privata cu o latime de 9m, terenul nu este imprejmuit iar proiectul pentru curent este deja depus.
Apa, canalizarea si gazele sunt in fata aleei de 9m, trebuie doar aduse pana la teren.
Pretul este negociabil!
Pentru a stabilii o vizita sau pentru a va oferii mai multe detalii nu ezitati sa ne contactati!
ID1247
Va propunem spre vânzare o casa spațioasă D+P+1+M situată in 1Mai pe strada Bibescu, zona compania de gaz.
Imobilul are o suprafață totală de 226.5mp si utila de 198.28mp așezată pe un teren de 237mp.
Casa este foarte mare si încăpătoare având 11 camere, 3 bai si bucătărie, dispuse pe parter, etaj 1 si mansarda.
Incalzirea se realizează pe centrala proprie cu gaz.
Utilitatii disponibile: curent, apa, canalizare, gaze, internet.
Casa se preda așa cum se vede mobilata si utilata.
Casa este foarte bine făcută din beton si cărămidă.
In spatele casei exista si posibilitatea de amenajare a unui foișor cu grătar.
Pentru mai multe detalii va stam la dispoziție.
ID1253
Garsoniera semidecomandata situată in Brazda lui Novac vis-a-vis de Liceul N.Titulescu, situata la etajul 10 din 10.
Blocul dispune de doua lifturi din care un lift nou, scara blocului a fost renovata si are un aspect frumos.
Garsoniera are o suprafață utila de 27.5mp si totală de 30.8mp, dispune de AC si balcon inchis cu ferestre de tip termopan.
Balcon cu intrare din camera. Baie cu aerisire pe coloana.
Pentru mai multe detalii va stam la dispoziție